Od ledna 2021 do června 2021 se žáci 2.B skupiny ANJ 2 zapojí do projektu se dvěma tureckými školami s názvem WHO ARE WE?

Cílem projektu je zlepšení znalostí anglického jazyka v písemné i mluvené podobě. Mimo jazyk budou žáci také aktivně využívat počítačové nástroje z oblasti web2 tools pro podporu svých aktivit. Výstupem je e-kniha s informacemi o zapojených školách, žácích a společných rysech teenagerů v různých kulturách. Žáci se zapojí do práce v mezinárodním týmu k vytvoření společných výstupů.

V únoru jsme měli za cíl představit naše město a zemi na první webináři s našimi virtuálními spolužáky z Turecka. Na úvod jsme odpovídali na otázky k lepšímu poznání se a pak jsme představili své země a jejich krásy. Bylo to moc fajn, ačkoli jsme nevěřili, že bude co povídat a sledovat dvě hodiny. 

V měsíci březnu se začínáme oťukávat a poznávat. Na závěr měsíce se sejdeme a budeme ostatní seznamovat s tím, jaké zájmy máme společné. Zpočátku nám sice komunikace v mezinárodní skupině vázla, ale už se vše lepší a snažíme se dobře vycházet a také se připravit na další setkání ve virtuálním prostoru.

Prezentace o našem městě a zemi.

Poslední online schůzka se odehrála v květnu a měli jsme kahoot hry o jednotlivých zemích. Na základě podkladů od našich tureckých spolužáků: https://www.storyjumper.com/book/read/104498146/TURKEY-CULTURAL-VALUES; https://www.storyjumper.com/book/read/104370086/60898f6969dfb
jsme věděli mnoho informací, nejšikovnější ve znalostech byl Luboš. My jste také připravili kahoot na téma českých tradic (viz prezentace).

Jako památku na celý projekt jsme si odnesli plno zážitků, kontakty a také certifikát o účasti. Těšíme se na další možnosti spolupráce v novém školním roce.

Logo projektu
Who rea we Poster
Certificate of completion