School firendly

11. prosince 2023 se v Hotelu Clarion uskutečnil pátý ročník School Friendly. Na této akci se hodnotí spolupráce škol s firmami. Naše škola získala mimořádné ocenění v kategorii střední školy za práci na repasi parního stroje ve spolupráci s firmou Vyncke a.s.

School friendly - mimořádné ocenění

1. místo v celorepublikové soutěži

JAK NA MATURITNÍ PRÁCI 2023

Jak na maturitní práci 2023, to je název celorepublikové soutěže, ve které svou maturitní práci představil PETR ŠAMÁREK. Porota jeho skvělou práci ocenila a Petr obsadil 1. místo. 

Pořadatelem soutěží je organizace Studentské firmy, s. r. o.

Tako maturitní práce má ale větší hodnotu. Nalezne uplatnění i v praxi. Partner školy, firma Vítkovice Steel, a.s., ji využije pro rozvoj ekonomických dovedností svých zaměstnanců.

Maturitní práce vznikla v rámci projektu 3D TALENT 2023 a je Financována z rozpočtu Statutárního města Ostrava.

Další 1. místo v celostátním kole SOČ

První místo v okresním i krajském kole. Další prvenství obhájili i v celorepublikovém kole prestižní soutěže v kategorii Tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie.

Anežka Šmahlíková a Roman Bamhor svou společnou prací představili skvělou práci. Výuková hra s názvem „Zengře, ukaž se!“ vznikla jako didaktická pomůcka pro výuku odborných technických předmětů na škole. Autoři propojili teorii s praxí. Desková hra je zaměřena na znalosti odborných předmětů, a to jsou Stavba a provoz strojů, Strojírenská technologie, Technické kreslení a Technický anglický jazyk. Součástí práce žáků byla výroba figurek k této deskové hře různými technologiemi výroby.

Aktivita vznikla v rámci projektu 3D TALENT 2023 a je Financována z rozpočtu Statutárního města Ostrava.

1. místo v celostátním kole SOČ

3D TALENT je název projektu, který již šestým rokem realizuje Střední průmyslová škola, Ostrava – Vítkovice, p. o.  k podpoře systémové práce s nadanými žáky na škole. Do tohoto projektu se  aktivně zapojil ONDŘEJ HURINA, student 3. ročníku studijního oboru Strojírenství – výpočetní technika. 

Ondřej touto prací reprezentoval střední školu v prestižní soutěži s názvem Středoškolská odborná činnost, která má v České republice dlouholetou tradici. Zvítězil v okresním i krajském kole. Nejcennější však byl postup do celorepublikového kola, kde ho za svou jedinečnou práci  porota ocenila opět prvenstvím. V oboru Strojírenství, hutnictví a doprava obsadil 1. místo a stal se tak nejlepším žákem středních škol v tomto oboru. 

Doporučeno zaměstnavateli 2018

Jako už pravidelně každý rok je naše škola oceněná prestižním titulem “Doporučeno zaměstnavateli”.

Opětovné 1. místo mezi odbornými střeními školami v kraji

V rámci státních maturitních zkoušek se naše škola pravidelně umisťuje na předních příčkách v žebříčku hodnocení státních maturit mezi odbornými školami Moravskoslezského kraje. Pro letošní rok se nám podařilo opět získat v tomto hodnocení 1. místo, za což patří dík nejen našim pedagogům, ale i většině studentům, kteří nepodcenili přípravu , zvládli svou “zkoušku z dospělosti” výborně a udržují tak prestiž naší školy.

Michal Dzierža ze 3.C mistrem Moravského poháru 2015

Student naší školy Michal Dzierža dosáhl letos velkého úspěchu. Motokáry jsou jeho koníčkem už od dětství a má podporu celé rodiny. 28. listopadu 2015 byl slavnostně vyhlášen Mistrem Moravského poháru v kategorii Rotax Max.

Závodilo se nejen v České republice, ale i na Slovensku a v Rakousku. V šesti závodech poháru se Michal 3x umístil na 1. místě, jednou na 2. místě a 2x byl třetí.

Doporučeno zaměstnavateli i po druhé

Naše škola obhájila prestižní ocenění „Doporučeno zaměstnavateli“ v Moravskoslezském kraji i pro rok 2015. Opět nás zaměstnavatelé v kraji vyhodnotili jako 3. nejlepší školu s kvalitní přípravou na zaměstnání.

Doporučeno zaměstnavateli

Naše škola získala prestižní ocenění „Doporučeno zaměstnavateli“ v Moravskoslezském kraji pro rok 2014. Zaměstnavatelé v kraji nás vyhodnotili jako 3. nejlepší školu s kvalitní přípravou na zaměstnání.

MNICHOV, OKUPACE, OSVOBOZENÍ

putovní dokumentační výstava vznikla pod vedením Mgr. Lenky Hruškové na základě spolupráce SPŠ, Ostrava-Vítkovice a ČSBS obsahuje více než dvě desítky panelů s tématikou II. světové války

Web výstavy
Informační leták

V čem „Zengrovka“ vyniká

K propojení technického světa s uměním vyjadřovat se, prezentovat sebe sama, školu i firmu nás vedou různorodé aktivity…

Více informací

Mezinárodní den strojařů

Dne 23. 3. 2015 proběhl v prostorách Vysoké školy Báňské – technické univerzity 4. ročník soutěže Den strojařů. Účastnily se jí střední školy strojírenského zaměření z Moravskoslezského kraje a Olomouckého kraje. V této soutěži jsme obhájili 1. místo. V loňském roce byla účast škol i ze Slovenska a Polska

Autodesk Academia Design

V této celonárodní soutěži získal náš student Petr Zym ze 4.A pěkné 3. místo z 28 soutěžících.