Realizace projektu 1.4.2021 – 31.12.2021

Záměrem projektu je vytvoření funkčního modelu prototypu Tatra v měřítku 1:10. Žáci si model vymodelují v programu Autodesk Inventor Professional, poté sami vytisknou na 3D tiskárně, smontují a sami rozpohybují svůj model pomocí ovladače, motorů, regulátoru. Vozidlo bude ovládáno vysílačkou.

Talentovaný žák povede ostatní nadané žáky v badatelské skupině tak, aby nad zkušenostmi přemýšleli, organizovali, prohloubili si své znalosti, obohatili se a rozvíjeli se. Přínosem pro cílovou skupinu je podpora technického a logického myšlení, zručnosti a kreativity a vznik námětu k obohacení propagace města z pohledu této věkové skupiny mladých lidí.

Tento projekt je realizován v rámci „Programu  na podporu vzdělávání a talentmanagementu  na území statutárního města Ostrava na rok 2021“.

Metodický podklad ke stažení (.zip 18MB)

DIPLOM-za 1.místo na 44. celostátní přehlídce Středoškolské odborné činnosti

CERTIFIKÁT-Nejúspěšnější žák středních škol v Moravskoslezském kraji ve školním roce 2021/2022

Student SPŠ Zengrova vyučuje své spolužáky

Když se škola talentům plně věnuje, úspěch se dostaví v podobě inspirace, kterou získají. Svědčí o tom výsledky střední průmyslové školy Zengrova, kde je student nejen autorem projektu 3D talent, ale pod odborným dohledem pedagogický vede i své spolužáky.